Filmlerin künye bilgileri sinemalar.com sitesinden alıntıdır. Yazılar şahsıma aittir.

The Night Listener

24 Ağustos 2008 Pazar

GECENİN SESİ

Sessiz Sinema Puanı :6/10
Imdb Puanı : 5.9/10
Yapım : 2006, ABD
Tür : Gerilim
Yönetmen : Patrick Stettner
Senaryo : Patrick Stettner, Armistead Maupin, Terry Anderson
Oyuncular : Robin Williams, Toni Collette, Bobby Cannavale
Görüntü Yönetmeni : Lisa Rinzler
Müzik : Peter Nashel
Süre : 1 saat, 31 dk.

Gabriel Noone gece radyoda hikayeler anlatan ünlü bir yazardır. Birlikte iş yaptığı radyocu Jess aynı zamanda sevgilisidir. Fakat aralarında problem olan Gabriel ve Jess bir süre ayrı düşerler.Bu sürede radyoyu bırakan Gabriel'in hayatı kötüye gitmektedir.

İşte tam bu sırada yakın bir arkadaşı Gabriel'e okuması için bir kitap taslağı gönderir. İstemeye istemeye kitabı alan Gabriel kitaptan inanılmaz etkilenir. Özellikle kitabı yazan 14 yaşındaki Pete Lomax'ın hikayesi onu derinden yaralar. Israrla bu çocuğu görmek isteyen Gabriel'in elindeki tek şansı onu ve evlatlık edindiği annesi Donna'yı arayabileceği numaradır.
Eski kocasından kaçan Donna kimsenin bilmediği gizli bir yerde saklanmaktadır. Manevi oğlu Pete ise iç organları eriyip bitmiş bir verem hastasıdır. Donna'ya göre Pete'nin sayılı günleri kalmıştır ve ölmeden önceki son isteği kitabının basılmasıdır. Bu hikayeden çok etkilenen Gabriel kitabı bastırmaya karar verir. Ta ki telefonda Donna ve Pete'nin seslerini duyan Jess'in ikisinin de sesinin aynı kişiye ait olduğunu iddia edene kadar. O ana dek bunu fark edemeyen Pete'nin içine kurt düşer. Ne yapıp edip Pete'yi görmelidir.

Robin Williams'ın gay bir radyocuyu canlandırdığı film sanırım kariyerinin en kötü filmi olmalı. Şaaşalı dvd kutusunun hakkını veremese de konu ve çekim kalitesi itibariyle izlenmeye değer olabilir. İlginçlikten yoksun sonu ve zekilikten yoksun konu akışı filmi basitleştirse de gelirim severler için hoş bir alternatif.

0 yorum: